Teknoloji

Xbox Patronu Sarah Bond, Mobil Xbox Mağazası Hakkında Konuştu

Microsoft firmasının Apple ve Google Play mağazaları için rakip olarak hazırlamakta olduğu mobil Xbox mağazası, yakın bir zaman önce gerçekleşen Bloomberg Teknoloji Zirvesi sırasında yeniden gündeme geldi. Xbox patronu Sarah Bond, konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Xbox Yeni Fallout Oyununun Daha Erken Çıkmasını İstiyor


Xbox Patronu, Mobil Xbox Mağazası Hakkında Ne Diyor?

Bildiğiniz bir süredir mobil Xbox mağazası üzerinde çalışılıyor. Şimdiye kadar bu mağazanın ne zaman hayata geçirileceğine dair net bir bilgi verilemiyordu. Yakın bir zaman önce Bloomberg Teknoloji Zirvesi sırasında konuşan Xbox patronu Sarah Bond, eksiksiz bir şekilde ilerlemeye çalıştıklarını dile getirdi. Bond, ilk etapta internet üzerinde açılacak olan bu mağazanın tüm ülkelerde yayınlanacağını ve Android ve iOS tabanlı bütün cihazlarda kullanılabileceğini de sözlerine ekledi. Buna ek olarak, bütün Xbox oyunları da bulunacakmış.

“Kendi birinci taraf portföyümüzü Xbox mobil mağazasına getirerek başlayacağız, böylece Candy Crush ve Minecraft gibi oyunların bu deneyimde ortaya çıktığını göreceksiniz. İnternetten başlayacağız ve bunu yapıyoruz çünkü bu, ne olursa olsun ve kapalı ekosistem mağazalarının politikalarından bağımsız olarak tüm cihazlarda, tüm ülkelerde erişilebilen bir deneyime sahip olmamızı sağlıyor.”

İki yıl kadar bir süredir üzerinde çalışılan mobil mağazanın bu yılın Temmuz ayında kullanıma sunulması bekleniyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu